Dni Profilaktyki

W dniach 12 - 13 grudnia w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Profilaktyki...

W dniach 12 - 13 grudnia w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Profilaktyki. Z tej okazji zostały zorganizowane szkolenia i warsztaty z przeciwdziałania cyberprzemocy, stalkingowi i hejtowi oraz agresji i przemocy rówieśniczej.
Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej została przeprowadzona prelekcja na temat szkodliwości wdychania dymu nikotynowego. Wychowawcy klas młodszych przeprowadzili pogadanki promujące zasady zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety. Każdy uczeń miał możliwość zrobienia swojej ulubionej zdrowej kanapki.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w prelekcji na temat szkodliwości zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Młodzież miała możliwość postawienia się w sytuacji osoby pod wpływem alkoholu. Każdy z uczniów mógł przymierzyć alko- i narkogogle.
Uczniowie uczestniczyli również w zawodach sportowych i konkursach promujących zdrowy tryb życia.
Grupa przedszkolna wzięła w tym dniu udział w konkursie plastycznym pod hasłem Jak zdrowa spędzam swój wolny czas.
Ostatnim punktem w programie było spotkanie podsumowujące szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków oraz zagrożeń płynących z korzystania z Internetu. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania historii, które wydarzyły się w realnym życiu i to jak nierozważne korzystanie z mediów lub telefonu wpłynęło na ich życie.
Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach, a wiedza którą zdobyli może ochronić ich przed szkodliwymi skutkami zagrożeń czyhających na młodego człowieka.

Info i foto: J. Topa