Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), przypada 7 lutego 2023 r. i jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Z tej okazji w korytarzu naszej szkoły została wywieszona gazetka szkolna informującą o zagrożeniach płynących z korzystania z Internetu oraz przedstawiająca kilka ważnych zasad ku przypomnieniu i przestrzeganiu z zakresu Bezpiecznego Internetu i Higieny cyfrowej. Zapraszamy do zapoznania się z wywieszonym materiałem oraz zapraszamy starszych uczniów do zagrania w grę edukacyjną w zakresie tematu korzystania z Internetu.