Warsztaty cukiernicze w oddziale przedszkolnym

Dnia 7 marca odbyły się warsztaty cukiernicze ...

Dnia 7 marca 2023 roku na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty cukiernicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przedszkola niepublicznego „Skrzaty” z Czernej. Wzięło w nich udział 33 dzieci. Zajęcia prowadziła pani Joanna Nowińska-specjalistka od artystycznych słodkości, która przyjechała do nas z miejscowości Siekierczyn. Cukiernicze prace ruszyły na całego. Młodzi cukiernicy formowali i ugniatali elastyczną masę, z której tworzyli własnoręcznie robione lizaki. Podpisane słodkości były pakowane i zawijane w folię, a także ozdabiane wstążką. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim prezentem w postaci torebki cukierków z „Cukierkowej Krainy” pani Joanny. Każdy z uczestników warsztatów zabrał swoje słodkie wytwory do domu. Rodzice początkujących cukierników byli zachwyceni. Te chwile - to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Info i foto: Katarzyna Ozga