Laboratoria przyszłości - styczeń 2023

Dnia 31 stycznia uczniowie klasy III pracowali z robotem Photon...

Dnia 31 stycznia uczniowie klasy III podczas zajęć komputerowych mieli okazję poznać robota Photon. Dzieci bardzo lubią zadania powiązane z kodowaniem. I tym razem też sprawiło im to wiele radości. Miały za zadanie utworzyć skrypt według ustalonych zasad. Robot miał poruszać się po macie  w odpowiedniej kolejności w wyznaczonych stacjach. Na każdej z nich zmieniał kolor czułek a na ostatniej miał wydać radosny dźwięk. Wszystkim parom udało się zakończyć  to zadanie. Dodatkowo na koniec chętni mogli utworzyć własną wędrówkę robota dodając wymyślne polecenia. Lekcja wszystkim bardzo się podobała i na pewno wykorzystamy tą metodę jeszcze nie raz.

Info i foto: Marzena Drozd

Uczniowie klasy VI na lekcji techniki wykorzystali wiertarki i ćwiczyli pacę z instrukcją. Uczniowie klasy IV w grupach budowali pojazdy hybrydowe napędzane energią wody. Na wszystkich zajęciach uczniowie doskonalili umiejętności pracy w zespole.

Marzena Lehmann