Laboratoria przyszłości - luty 2023

Walentynkowa fotobudka  i lekcje języka polskiego z Fotonem ...

10 lutego 2023r. w naszej szkole odbyły się walentynki. Pani Weneny wspólnie z SU zorganizowała walentynkową fotobudkę, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zainteresowanie atrakcją było duże, a część uczniów ubrała się nawet na tę okazję na czerwono.

Do robienia zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Info i foto: M. Weneny

Wykorzystanie robota edukacyjnego Photon na lekcji języka polskiego.

Stacje zadaniowe, to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy.

Uczniowie wykonywali różnorodne zadania umieszczone w różnych częściach sali lekcyjnej. Do stacji doprowadzał ich robot Photon, którego musieli wcześniej zaprogramować.

Powtórzyliśmy części mowy (czasownik, przymiotnik, rzeczownik, przysłówek) oraz ustaliliśmy znaczenie związków frazeologicznych.

Info i foto: M. Marmula