Przedszkolaki odkrywają tajemnice prehistorii

Kiedy żyły dinozaury? Jak wyglądał wtedy świat? Skąd wzieła się sól a skąd węgiel?

W pierwszych tygodniach marca, dzieci z oddziału przedszkolnego, realizowały temat Różne rodzaje parków.

Szukały odpowiedzi na pytania: Kiedy żyły dinozaury i jak wyglądał wtedy świat? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na czym polega praca paleontologa? Rozmawiały o parku jurajskim. Poznały produkty powstałe w skutek chemicznej przeróbki węgla. Dzieci porównywały wnętrze kopalni soli i kopalni węgla kamiennego.
Największym i jednocześnie, najbardziej ekscytującym wyzwaniem dla dzieci, okazała się budowa własnej makiety parku jurajskiego. Przez dwa dni dzieci tworzyły miniaturowe makiety prehistorycznego świata dinozaurów. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W galerii zdjęć można obejrzeć wszystkie prace dzieci. Makiety - w przeciwieństwie do prawdziwego świata dinozaurów - przetrwały do dziś i zdobią teraz korytarz naszej szkoły.

Info: K. Ozga