Laboratoria przyszłości - marzec 2023

Zajęcia informatyczne kl. I- „Laboratoria przyszłości” , druk 3D w kl. VIII

24 marca 2023r. podczas zajęć informatycznych uczniowie klasy pierwszej zgłębiali tajniki programowana. Poznawali zasady i możliwości robota Photon. Samodzielnie potrafią już wyznaczać trasę oraz zmianę kolorów czułek robota . Zainteresowanie uczniów było tak duże, że nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z robotem.

Info i foto: Ewa Puzio

Dnia 21 marca powitaliśmy Wiosnę. Samorząd szkolny pod opieką pani M. Weneny przygotował wspaniałą szkolną imprezę, którą sfotografowaliśmy sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Info i foto: M. Marmula

Na zajęciach z panią Małgorzatą Kowalczyk uczniowie klasy 8 rozpoczęli przygodę z drukiem 3D. Drukarka została skalibrowana, uczniowie wiedzą jak załadować filament oraz wydrukować gotowy projekt. Zaczęliśmy od najprostszej bryły - sześcianu. Po upewnieniu się, że sprzęt jest poprawnie skalibrowany, wydrukowaliśmy ozdobę świąteczną, którą będzie można zakupić na naszym świątecznym kiermaszu.
Info i foto: M. Kowalczyk