Bezpieczni na drodze!

Dnia 06.09.2023r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Głównej Komendy Policji w Bolesławcu : mł. aspr. Bartłomiej Sobczyszyn oraz st.post. Daria Lebiedzińska . Wizyta miała na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa na drodze.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły: oddział przedszkolny i klasy I-III.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.  W czasie spotkania zostały przypomniane korzyści z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu. Właśnie takie opaski odblaskowe otrzymali w prezencie uczniowie naszej szkoły. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały dużo pytań. Mieli również możliwość przeprowadzenia z policjantem pozorowanej rozmowy i wykonania telefonu na numer alarmowy i poinformowaniu operatora o wypadku drogowym. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie prezentacji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.
Na zakończenie spotkania mundurowi dla uczniów oddziału  przedszkolnego i klas I- III zademonstrowali w praktyce, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Po tak miłym spotkaniu uczestnicy serdecznie podziękowali policjantom za udział w zajęciach. Wszyscy zgodnie przyznali, że czekają na kolejne spotkanie.

Info i foto: Justyna Topa