Spotkanie z Policją

W ubiegłym tygodniu w dniu 08.11.2023 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły, uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Starsza posterunkowa, Pani Daria Lebiedzinska, przedstawiła dzieciom konsekwencje prawne wynikające z podejmowanych przez nich zachowań ryzykownych również w internecie. Funkcjonariuszka przestrzegała młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych oraz poruszała temat hejtu i mowy nienawiści. Przypomniała również, że przestępstwa w Internecie są tak samo ścigane, jak w realnym świecie. Funkcjonariuszka omówiła, jak reagować gdy uczniowie spotkają się z agresją w Internecie (przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji, czy wizerunku innej osoby bez jej zgody). Jednocześnie przestrzegała uczniów przed takimi zachowaniami, gdyż jego skutki mogą rzutować na całe dorosłe życie młodego człowieka.

Info: J. Topa