WARSZTATY ENERGII ODNAWIALNEJ

Dnia 20.11.2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne pod tytułem „Odnawialne źródła energii”. Zajęcia prowadzone były w ramach realizacji zadań z Projektu Edukacyjnego Eko Szkoła.

Podczas warsztatów przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego oraz Przedszkola Niepublicznego Skrzaty miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii.

Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, przedszkolaki samodzielnie sprawdziły ich działanie i mogły trochę poeksperymentować. Świeciły lampkami za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, wprawiały w ruch wiatraki i samochodziki używając mini paneli fotowoltaicznych.

Na zakończenie, każdy przedszkolak miał sesję zdjęciową w stroju małego naukowca.

Dla naszych przedszkolaków były to bardzo wartościowe i pouczające warsztaty. Dziękujemy firmie LUPUS za odwiedziny.

Foto i info:  K.Ozga