Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych w Naszej szkole...

26 września obchodzony jest  Europejski  Dzień Języków Obcych. Z tej okazji – 28 października 2022 r. w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.
W ramach szkolnych obchodów uczniowie klas 0-VIII zostali poproszeni o przygotowanie flag i stoisk wylosowanych europejskich państw. Podczas apelu uczniowie poznali genezę tego święta.  Mogli również bliżej poznać niektóre spośród europejskich państw oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów. Po zakończeniu prezentacji był czas na degustację tradycyjnych dań danego państwa.
Przygotowane prezentacje i degustacje, nie tylko ukazały bogactwo kultur i języków w Europie, ale przede wszystkim jednak, pozwoliły uczniom na zaprezentowanie swoich różnorakich talentów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.
Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do:
- rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach)
- wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów
- budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.

M. Marmula