"Przerwa na czytanie"

3 listopada nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie wszystkich klas podjęli się próby bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Większość z nich, w ciszy i skupieniu, zagłębiała się w ulubionej lekturze. Korytarze naszej szkoły zmieniły się w jedną wielką strefę samodzielnego czytania. Natomiast naszych młodszych uczniów, nieumiejącym jeszcze samodzielnie czytać, zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej, gdzie pani dyrektor przeczytała opowiadanie o trzech świnkach (w odmienionej nowoczesnej wersji...) Po czytaniu biblioteka zmieniła się w „salę kinową”, w której wyświetlane i czytane były bajki znane niektórym ze „starszego pokolenia”. Mamy nadzieję, że takie widoki będą towarzyszyć nam częściej.