Koncert dla Niepodległej

10 listopada w Naszej szkole uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki temu Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkolaDoHymnu. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przeszliśmy do części artystycznej pt. Koncert dla Niepodległej. W montażu słowno- muzycznym uczniowie wszystkich klas śpiewali piosenki patriotyczne.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Nasz apel nie zakończył jednak obchodów tego dnia. Po południu poczet sztandarowy reprezentował Naszą szkołą na uroczystościach w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi. Zespół muzyczny zaśpiewał pieśń „ Szara Piechota”.  Na koniec części artystycznej, dziewczęta z Naszej szkoły, wykonały przepiękny taniec z szarfami.