Kongres młodych
2026-04-10
Dnia 10.04.2026 r. uczniowie klasy VII naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym w Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu pod nazwą „Kongres Młodych”, którego gościem specjalnym był Marcin Kuszewski „Prawo Marcina”.
Podczas kongresu:
- przedstawiono ideę powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej,
- omówiono sprawy i potrzeby młodzieży w gminie Nowogrodziec,
- wystąpił gość specjalny Marcin Kuszewski oraz Samorząd Gminy Nowogrodziec,
- umożliwiono zadawanie pytań oraz wyrażanie własnych opinii.
Celem spotkania było ukazanie młodzieży, jak mogą działać, mieć wpływ i współtworzyć sprawy dla nich ważne.