Laboratoria przyszłości - kwiecień 2022

Fotograficzne improwizacje klasy piątej.

W ramach lekcji informatyki klasa piąta poznała działanie programu do tworzenia prezentacji multimedialnych – Power Point. Dowiedzieliśmy się, że  program oferuje również kilka narzędzi do prostej obróbki fotografii.

A gdyby tak samemu przygotować materiał, na którym będziemy mogli pracować? Uczniowie chętnie przystali na propozycję i w ramach lekcji „pobawili się” w fotografów. Poznali obsługę i odpowiednie ustawienia aparatu, aby wykonywać zdjęcia w plenerze oraz w zaimprowizowanym studio.

Humor na tej nietypowej lekcji dopisywał. A jeszcze więcej radości było, gdy mogliśmy zobaczyć efekt naszej pracy – czyli wykonane zdjęcia, które wykorzystamy do tworzenia prezentacji w Power Point. Gimbalowi tym razem odpuściliśmy – ale oświetlenie, statyw i green screen, który zmontowaliśmy z białej tablicy i materiału służącego do dekoracji przy różnych uroczystościach szkolnych – pozwoliły nam na wykonanie całkiem dobrych zdjęć. Teraz pozostaje zabawa z ich obróbką.

Malutka partia naszych zdjęć - w galerii ;)