Ślubujemy!

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzisiaj na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Magdalena Pietrzak oraz Przedstawiciel Zakładu Patronackiego Surmin Kaolin Pan Adam Myjkowski dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków, prezentów oraz pamiątkowych zdjęć. Ważnym wątkiem podczas tej uroczystości było również złożenie najserdeczniejszych życzeń nauczycielom z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczennice klasy IV wyrecytowały piękne wiersze, a szkolny zespół "Kaskada" pod kierownictwem pani Joanny Iwanowskiej zaśpiewał piosenkę pt.: "Nauczyciel -mądra głowa".  Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Info Marzena Drozd