Obchody Święta Niepodległości

W dniu 9 listopada, po raz kolejny, reprezentacja naszej szkoły, z panią dyrektor Magdaleną Pietrzak na czele,   wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości, które organizuje Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi.

Część artystyczna w wykonaniu Środowiskowego Chóru Harmonia oraz uczniów z Nowej Wsi, Czernej, Gościszowa i Gierałtowa bardzo podobała się licznie zgromadzonym gościom. Uroczystość uświetniła kompania honorowa 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz harcerze z Komendy Hufca ZHP im. Szarych Szeregów.

Koło taneczne w składzie: Zuzia Kaczor, Bogusia Szewc, Zosia Szewc, Martyna Fecyk, Ala Kamińska, Weronika Szóstak, Maja Młynik oraz Milena Raczyńska - zaprezentowało taniec z flagami, który został nagrodzony gromkimi brawami. Do występu dziewczęta przygotowała pani Anna Wolny.

Oczywiście na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego. Nikola Małek, Julia Klich, Magdalena Jodłowska, Jakub Tur, Jakub Mrozik – pod opieką pani Marty Marmuli, godnie reprezentowali naszą szkołę.

Mamy nadzieję, że za rok, ponownie spotkamy w gronie mieszkańców naszej Gminy, aby świętować i celebrować życie w Niepodległej Polsce.

Zapraszamy również do galerii na krótką fotorelację.