Dzień Języka Ojczystego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„ Jeżeli język nie jest poprawny,

mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć.

Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,

nie będzie zrobione to, co ma być zrobione.”

Konfucjusz

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r.

W naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – na lekcjach języka polskiego prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową.

Nie był to jednak jedyny sposób obchodów tego święta. Uczniowie naszej szkoły, podczas przerw, mogli skorzystać z przygotowanych przez nauczycieli łamańców językowych. Utworzona została również  gazetka z kodami QR, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Cały dzień spędziliśmy na miłej zabawie.

Info: M. Marmula