II Dekanalna Olimpiada Biblijna

Za nami II Dekanalna Olimpiada Biblijna. Tegorocznym gospodarzem Olimpiady była nasza szkoła, która gościła uczniów ze szkół Dekanatu Nowogrodziec. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością kolejnej księgi Pisma Świętego – Ewangelii wg św. Marka.
Do Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej na II Dekanalną Olimpiadę Biblijną zgłosiło się 25 uczestników z siedmiu szkół Dekanatu Nowogrodziec. Bardzo się cieszymy, że to nam w tym roku przypadła organizacja tego wydarzenia. Tym bardziej, że ponownie uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów!!!
Olimpiada obejmowała dwie kategorie wiekowe: dla uczniów klas IV – VI oraz dla uczniów klas VII – VIII.

W kategorii klas IV – VI laureatami zostali:

miejsce I Zuzanna Gruda (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie)
miejsce II Antonina Szkrabko (Szkoła Podstawowa im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej)
miejsce III Piotr Pytlak (Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu)

W kategorii klas VII – VIII laureatami zostali:

miejsce I Antoni Kamiński (Szkoła Podstawowa im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej)
miejsce II Paulina Nitarska (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach)
miejsce III Weronika Piwowarska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Nagrody dla laureatów ufundował ks. dziekan Krzysztof Słabicki.
Swoje podziękowania kierujemy także dla Rady Rodziców, która sfinansowała piękne pamiątkowe upominki dla każdego uczestnika dzisiejszej Olimpiady, przygotowane przez Pana Patryka Szewczyka.

Foto i Info: M. Kamińska