I Dzień Wiosny

Nieśmiało, po cichutku, przyszła... Nareszcie Wiosna :) Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny.

Nieśmiało, po cichutku, przyszła... Nareszcie Wiosna :) Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej huczne powitanie. Pierwsza lekcja odbyła się według planu. Od drugiej godziny lekcyjnej, lekcje prowadzone były przez uczniów klasy 7 i 8, dzięki czemu, uczniowie klas starszych mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu lekcji.

Następnie przyszedł czas na ,,Wiosenny pokaz mody". Uczniowie klas 1-8 prezentowali swoje stroje na wybiegu w trzech kategoriach – związanych z porą wiosenną. Nie zawiodła pomysłowość uczniów. Wszystkie stroje były wyjątkowe. Pokaz mody miał formę konkursu. W grupie uczniów klas 1-3 wygrała klasa pierwsza, która w nagrodę otrzymała voucher na godzinne wyjście na plac zabaw na wybranej przez uczniów lekcji. W starciu klas 4-8, wygrała klasa piąta. Starsi uczniowie otrzymali voucher na zwolnienie z kartkówki na dowolnej lekcji do wykorzystania w bieżącym roku szkolnym.

Każdego roku 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki ,,nie do pary” zakładane w geście solidarności i wsparcia osób zmagających się z tą chorobą.

Nasza społeczność po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiej akcji pt: ,,Wyjątkowa Skarpetka”, którą organizuje OREW w Juszczynie. Celem tego przedsięwzięcia jest zaangażowanie jak największej liczby placówek w Polsce do promowania Światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnienie wiedzy na temat osób chorych na Zespół Downa, zwrócenie uwagi na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz dołączenie do bicia rekordu na najdłuższy sznurek ,,Wyjątkowych Skarpet”.

Po zakończeniu pokazu mody, wszyscy uczniowie udali się na sale gimnastyczną, gdzie pod kierunkiem nauczycieli, wykonywali swoje skarpety. W tle leciała piosenka Krystyny Anny Sukiennik pt. ,,Oj rety, rety! Gdzie moje skarpety?!”, która w tym roku była ambasadorką akcji. Wspólnie stworzyliśmy sznur o łącznej długości 13 metrów.

Na zakończenie udaliśmy się wszystkimi klasami na pochód topienia marzanny. Każda z klas przygotowała na tę okazję swój okrzyk wiosenny, który zaprezentowaliśmy na boisku szkolnym, już po symbolicznym rozebraniu marzanny. Po wykonaniu wszystkich zadań, przyszła do nas Pani Wiosna, która podziękowała nam za wykonanie wszystkich zadań i wypuszczenie jej z jaskini zimy.

Był to również Dzień bez plecaka. Uczniowie zamienili tradycyjne tornistry na różne sprzęty, które świadczą o kreatywności i ogromnym poczuciu humoru. Zapraszamy do fotorelacji!