Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi, to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Tym razem z okazji Dnia Ziemi została zorganizowana wielka giełda rzeczy używanych, aby nie wyrzucać przedmiotów, które nam zalegają. Wszyscy byli podekscytowani nowymi nabytkami, tym bardziej, że mogli nadać zbędnym przedmiotom "drugie życie".
W obchody Dnia Ziemi włączył się również Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie, wraz z opiekunami, udali się po lekcjach na sprzątanie lasu w ramach akcji „Sprzątamy dla Polski”, do której uczniowie zostali zapisani przez opiekuna SU. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski”.
Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Oprócz świetnie spędzonego czasu udało nam się zebrać dużo śmieci, które zalegały w lesie.