Spotkanie z dietetykiem

W dniu 04.05.2023 r. w naszej szkole gościliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią Agnieszkę Urban. W zajęciach udział wzięli uczniowie całej szkoły. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z pytaniami skierowanymi do dzieci na temat zasad prawidłowego odżywiania. Dzieci uzyskały informację, jakich produktów powinny unikać albo ograniczyć, by długo cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.
Spotkanie odbyło się w ramach działalności Szkolnego Koła PCK.

Foto i Info: M. Anioł