"Kopalnia Złota"

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły brali udział w dwudniowej wycieczce do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem. Pogoda i humor dopisały na medal.

Pobyt w Złotym Stoku obfitował w mnóstwo atrakcji: dzieci zwiedzały korytarze kopalni, poznawały jej historię, oglądały wystawę minerałów, uczestniczyły w nauce czerpania papieru, zwiedzały Sztolnię Ochrową oraz Średniowieczną Osadę Górniczą, strzelały z łuków, wypłukiwały złoto, a także poszukiwały skarbów wykrywaczami metali. Pierwszego dnia wieczorem, z lekkim dreszczykiem emocji, uczestniczyły również w grze terenowej, podczas której w sztolniach kopalni i szukali kodów QR i wykonywały różne zadania. Grze towarzyszyło wiele emocji oraz dobra, zdrowa rywalizacja.

Wycieczka okazała się "strzałem w dziesiątkę", nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że już dawno tak dobrze się nie bawili. Jest to dla nas motywacją, by podjąć przygotowania do zaplanowania kolejnego wyjazdu. Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki również okażą się udane.

Info: Monika Kamińska

Foto: Marzena Drozd